Oferta Treningowa

Poznań UKŁ Leśnik
01
Sekcja łucznictwa sportowego

Członkowie tej sekcji trenują łucznictwo sportowe. Możemy tutaj wyróżnić łucznictwo klasyczne i bloczkowe. Technika strzelania sportowego różni się w wielu elementach od techniki tradycyjnej. Także łuki, zwłaszcza na zaawansowanym poziomie, nie przypominają tych, które znamy z filmów historycznych. W strzelaniu sportowym używa się celowników. Odległości z których się strzela są ściśle określone tak jak i wymiar tarcz do których się strzela.

02
Sekcja łucznictwa tradycyjnego

Zrzesza członków klubu - miłośników łucznictwa historycznego i terenowego. Jest to bardzo popularna odmiana łucznictwa, którą większość z nas miała okazję widzieć na filmach. Łuki z których się strzela są wzorowane na łukach, które używano w odległych czasach, gdy spełniały one rolę bardzo skutecznej broni oraz narzędzia do zdobywania pożywienia. W tej kategorii odbywa się wiele turniejów oraz mistrzostw Polski w których członkowie naszego Klubu osiągają sukcesy.

03
Sekcja łucznictwa rekreacyjnego

Zrzesza osoby dla których łucznictwo jest pasją i sposobem na spędzenie wolnego czasu. Uprawianie tej formy łucznictwa daje odprężenie, wyciszenie i relaks. Przeznaczona jest dla osób w każdym wieku od dzieci do seniorów mile widziane są całe rodziny. Pozytywne skutki uprawiania łucznictwa znane są od dziesiątek lat. Łucznictwo uczy koncentracji i pracy z samym sobą, a efekty tak spędzonego wolnego czasu mają pozytywne przełożenie również w życiu codziennym. W tej sekcji nie wymagamy uczestniczenia w regularnych treningach. Przychodzisz kiedy masz czas i potrzebę na chwilę odprężenia.

04
eventy

Łucznictwo to dość popularna dyscyplina, która często pojawia się na różnego rodzaju festynach, imprezach firmowych, piknikach czy uroczystościach rodzinnych. Jeżeli chcesz zorganizować imprezę u nas lub uatrakcyjnić organizowaną u siebie zapraszamy do kontaktu.

Co zrobić aby rozpocząć przygodę z łucznictwem?

Dowiedz się więcej o prowadzonych kursach indywidualnych I grupowych

Warunkiem koniecznym do korzystania z naszych torów łuczniczych jest ukończenie podstawowego kursu łuczniczego. Kursy odbywają się w formie cyklicznie powtarzanych zajęć grupowych lub w formie zajęć indywidualnych. Zapisy prosimy wysyłać na adres mariusz.dietrich@kslesnik.pl

Kursy grupowe

Organizowane przez nas kursy kierowane są do wszystkich chętnych, którzy chcą rozpocząć przygodę z łucznictwem. Nie musisz wcześniej robić żadnych przygotowań. Uczymy od podstaw.  Kursy organizowane są cyklicznie w grupach 10-14 osób. Zajęcia odbywają się z wykorzystaniem sprzętu klubowego i prowadzone są przez trenerów Polskiego Związku Łuczniczego.

Odpłatność za cały kurs od osoby wynosi:

– 90zł dla dzieci i młodzieży uczącej się, w tym studentów niepracujących
– 150zł dla pozostałych osób.

Zajęcia odbywają się na torach łuczniczych przy ul. Urbanowskiej 41 w Poznaniu Kursy odbywać się będą w czwartki (jedna grupa) oraz w soboty (druga grupa) PROGRAM KURSU OBEJMUJE 6 GODZIN ZAJĘĆ: 

– I godzina zajęć – sprawy organizacyjne, zapoznanie uczestników z regulaminem torów łuczniczych oraz zasadami poruszania się po torach łuczniczych, szkolenie stanowiskowe, opis sprzętu łuczniczego i akcesoriów;
– II godzina zajęć – nauka ćwiczeń przygotowujących i pomocnych do strzelania z łuku, nauka prawidłowej postawy łuczniczej oraz sekwencji łuczniczej z podziałem na etapy;
– III godzina zajęć – kontynuacja nauki prawidłowej postawy i sekwencji łuczniczej ,  nauka doboru właściwego sprzętu, pierwsze strzelanie;  
– IV godzina zajęć –  nauka strzelania i celowania:  nauka celowania na grot i pokrywania cięciwy, zmiana odległości i zasad celowania na różnych odległościach.
– V godzina zajęć –  doskonalenie techniki strzelania z łuku;  
– VI godzina zajęć – doskonalenie techniki strzelania z łuku, przekazanie informacji na temat korzystania z infrastruktury Klubowej, zakończenie kursu – rozdanie dyplomów.

UWAGA Godziny pogrupowane są w następujący sposób:
– Pierwsza i druga łączny czas 120 min
– Trzecia i czwarta zajęcia łączny czas 120min.
– Piąta i szósta łączny czas  120min.

Kursy indywidualne

Lekcje indywidualne prowadzone są przez trenerów z licencją trenerską Polskiego Związku Łuczniczego. Oferujemy zarówno lekcje doskonalenia strzelania z łuku jak i naukę od podstaw. Program i ilość godzin uzgadniane są każdorazowo z prowadzącym trenerem, jednak minimalna ilość godzin upoważniająca do korzystania z torów łuczniczych to 5 godzin lekcyjnych. Maksymalna ilość uczestników wynosi 5 osób. Koszt to 65zł za lekcję.

Galeria zdjęć